Fotelik samochodowy 15-36 kg

Jaki fotelik samochodowy 15-36 kg

Fotelik samochodowy 15-36 kg to gadżet, który służy do przewożenia maluszków w samochodzie. Rodzice mają obowiązek z jego korzystania. Jednak nie przeznaczony dla niemowlaków. Mimo to zakres wagowy jest dość szeroki, przez co jest to sprzęt kupowany na kilka najbliższych lat, aż dziecko nie przekroczy 36 kg. Zatem nie jest to wydatek tylko na jeden rok. Zwykle starcza do około 12 roku życia, kiedy to właśnie dziecko nie musi już jeździć w foteliku (może też przekroczyć wzrost 150 cm). Takie jest prawo w Polsce a za jego nie przestrzeganie grożą mandaty. Zatem ten rodzaj wydaje się najkorzystniejszy. A także bardzo bezpieczny dla dziecka.

Zatem jaki fotelik samochodowy 15-36 kg wybrać? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, a u nas znajdziecie informacje w tym temacie. Już teraz zapraszamy Was do lektury, gdzie znajdziecie wiele porad i odpowiedzi na nurtujące Was pytania, choćby co wybrać? Na co zwrócić uwagę? Czym się charakteryzują? Jakie zapewniają bezpieczeństwo? I wiele więcej. To wszystko znajdziecie u nas!

Zapraszamy do lektury i do rankingu najlepszych!

Czym wyróżnia się fotelik samochodowy 15-36 kg?

Fotelik samochodowy 15-36 kg przeznaczony jest dla małych dzieci, które muszą podróżować autem w foteliku. Oznacza to, że w danym wieku mamy różne poziomy tego gadżetu. Tu akurat jest to od 15 kg, czyli mniej więcej, gdy maluch osiąga 2 lata. Do 36 kg, czyli jest to już wiek szkolny. Nie mogą w nim podróżować maluszki, które mają jeszcze roczek, ani niemowlęta. Nie są one odpowiednio wykształcone.

Fotelik samochodowy 15-36 kg
Fotelik samochodowy 15-36 kg / Ranking, cena, opinie

Jaki fotelik samochodowy 15-36 kg wybrać i kupić?

Dobry fotelik samochodowy 15-36 kg to podstawa bezpiecznej jazdy! Zatem liczy się jakość. Ale co jeszcze jest ważne? Wiele czynników na to wpływa i my musimy zdecydować co jest dla nas ważne i co będzie dobre dla naszego dziecka. Jest wiele różnych modeli. Sprawdźmy więc jakie one są, zwracając szczególną uwagę na parę elementów:

  1. montaż,
  2. regulacja,
  3. pasy bezpieczeństwa,
  4. bezpieczeństwo,
  5. dodatki.

Montaż fotelika samochodowego 15-36 kg

Jednym z ważniejszych czynników jest montaż fotelika samochodowego 15-36 kg. Od 2 lat dzieci mogą już siedzieć przodem do kierunku jazdy, a już na pewno w starszym wieku jest to wskazane. Tak też powinien być zamontowany fotelik. Bowiem dzieci są już dość duże, mają w miarę wykształcone ciało, potrafi samodzielnie utrzymać główkę, więc mogą siedzieć. Jadąc tyłem musiałyby podkurczać nogi. Co byłoby zwyczajnie dość nie wygodne. I co ważne dzieci są bardzo ciekawe świata a jazda przodem umożliwi im poznawanie go.

Sprawdź: Krzesełko do karmienia

Regulacja fotelika samochodowego 15-36 kg

Fotelik samochodowy 15-36 kg przeznaczony jest dla maluchów w różnej rozpiętości wiekowej i wagowej, więc potrzebna jest stosowna regulacja. Oznacza to, że niektóre elementy możemy zmieniać, dopasowując gadżet indywidualnie pod nasze dziecko. Ustawmy je tak, by miało komfortową jazdę. Zwykle jest to regulowany zagłówek, możemy też wyjąć wkładkę redukującą i od razu fotelik staje się większy dla starszego dziecka. A mimo to nadal jest ono bezpieczne, tyle tylko, że jazda jest dużo wygodniejsza.

Pasy bezpieczeństwa w foteliku samochodowym 15-36 kg

Każdy fotelik samochodowy 15-36 kg wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa. Oznacza to, że są to dodatkowe pasy zamontowane w foteliku, aby dodatkowo jeszcze bardziej chronić nasze dziecko. Pamiętajmy o ich prawidłowym zamontowaniu oraz prawidłowym używaniu, jeśli mają być skuteczne. Zwykle dostępne są 3 lub 5 punktowe pasy. Oznacza to, że maluch ich sam nie odepnie. Co dodatkowo go chroni i daje pewność rodzicom. Pamiętajmy też, że pasy nie mogą być zbyt luźne, bo nie będą spełniać swojej funkcji oraz zbyt ciasne, bo będą uciskać malucha i sprawiać mu dyskomfort. A także otarcia czy nawet ból. Co przyczyni się do niechęci jazdy samochodem.

Jaki fotelik samochodowy 15-36 kg
Jaki fotelik samochodowy 15-36 kg

Bezpieczeństwo a fotelik samochodowy 15-36 kg

Bezpieczny fotelik samochodowy 15-36 kg to ten, który posiada odpowiednie certyfikaty, które świadczą o jego jakości. Zwróćmy więc uwagę na posiadane atesty, także od niezależnych firm czy instytucji. Te najważniejsze to m. in.: OEAMTC czy ADAC, ale też inne. Uważnie je sprawdzajmy i nie polecamy zakupów z nieznanych, podejrzanych stron internetowych.

Dodatki w foteliku samochodowym 15-36 kg

Fotelik samochodowy 15-36 kg może też być wyposażony w wiele dodatków, które są bardzo przydatne dla dzieci w różnym wieku. Jednym z nich jest choćby uchwyt na kubeczek, na wypadek, gdyby maluchowi zachciało się pić. A także kieszonka na ulubione przekąski. Niektóre dzieci lubią jeść w czasie podróży.

Zobacz także: Drukarki 3D dla dzieci

Innym dodatkiem jest model w plamoodporną tapicerką lub taką, którą dodatkowo można zdjąć i wyprać. Dzięki temu produkt nie będzie szybko do wyrzucenia, tylko dlatego, że jest brudny. A my możemy w łatwy sposób zachować porządek a aucie. Nawet gdy coś się nakruszy czy wyleje.

Najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg to ten, który jest dopasowany do naszego malucha i cechuje się jakością. Nie ma bowiem jednego takiego modelu, gdyż każde dziecko jest inne, każdy rodzic jest inny i każdy ma inne oczekiwania. Przede wszystkim zwróćmy uwagę, aby było ergonomiczne, dopasowane do parametrów dziecka. Aby miało wygodny materiał. A także miękkie wstawki. Jednak musi być też solidny, aby dawać bezpieczeństwo. Możemy też przyjrzeć się dostępnym dodatkom.

Gdzie kupić fotelik samochodowy 15-36 kg?

Dobry fotelik samochodowy 15-36 kg kupimy w internecie, ale najlepiej udać się do sklepu stacjonarnego np. z akcesoriami dla dzieci, do dużych marketów. Tu na żywo porównamy modele i dopasujemy je. Do chętnie wybieranych producentów zaliczamy: Baby Safe, Recardo, Chicco, Cybez i inni. Sprawdź też na stronie https://keiki.pl/fotelik-15-36-kg/ i porównaj ceny w rankingu.

Najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg
Najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Cena fotelika samochodowego 15-36 kg

Ile kosztuje fotelik samochodowy 15-36 kg? Cena uzależniona jest od wielu czynników, choćby od marki, modelu, jakości czy dodatków. Dlatego zacznijmy od najtańszych modeli, które zwykle kosztują od 200 zł w górę. Te ze średniej półki to koszt zwykle między 400 zł a 600 zł, choć są też takie najdroższe, które średnio kosztują jakieś 1000 zł. Dlatego uważnie sprawdzajmy, co kupujemy.

A może: Karuzela do łóżeczka?

Fotelik samochodowy 15-36 kg – opinie

Jaki fotelik samochodowy 15-36 kg warto kupić? Co Wy sądzicie w tym temacie? Jesteśmy ciekawi, jaki fotelik Wy możecie nam polecić? Czym się one wyróżniają? Czy rzeczywiście są potrzebne dziecku? Dlaczego warto zainwestować w dobrą jakość? Jaki model Wy zakupiliście i dlaczego akurat ten? Czy jesteście z niego zadowoleni? Jakie macie dla innych rodziców rady? Dajcie nam znać! Z niecierpliwością czekamy na Wasze opinie!

Fotelik samochodowy 15-36 kg / Ranking najlepszych

W dzisiejszych czasach prawie każdy młody rodzic ma samochód. Dlatego także podróże z dzieckiem są możliwe, o ile oczywiście jesteśmy wyposażeni w niezbędne dla nich gadżety i akcesoria. Jeden z nich w wielu wariantach znajdziecie w naszym rankingu najlepszych fotelików samochodowych 15-36 kg. Zobaczcie sami, co warto kupić i dlaczego. Każdy produkt jest sprawdzony, posiada pełen opis oraz aktualną cenę. Zapraszamy do zakupów!

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *