Drukarki 3D dla dzieci

Jake drukarki 3D dla dzieci

Drukarki 3D dla dzieci to coraz chętniej wybierany sprzęt elektroniczny. Ma wiele zastosowań i do tego może wiele nauczyć naszego malucha jak chociażby cierpliwości, rozwijania kreatywności, czy czerpania inspiracji z otoczenia. Możemy tworzyć projekty szkolne, ale też przedmiot do codziennego użytkowania. To coś więcej, niż zwykły rysunek na białym papierze A4. To trójwymiarowa przygoda. Wielu rodziców cieszy się, że świat dziecka wkracza w nowości technologiczne, jednak nasuwa się kilka pytań.

Czy drukarki 3D dla dzieci są bezpieczne? Czy są drogie? Co maluch może z nich stworzyć? W dzisiejszym poradniku odpowiemy na te pytania i wiele więcej. Koniecznie przeczytajcie i wyraźcie też swoją opinię w sekcji komentarzy. .

Jak działają drukarki 3D dla dzieci?

Aby móc wybrać odpowiednią drukarkę 3D dla dzieci, najpierw musimy dowiedzieć się, jak ona działa. Początkowo musimy mieć projekt wydruku, który albo tworzymy sami w specjalnie do tego przeznaczonym programie komputerowym lub wybieramy szablo z internetu. Następnie drukarka 3D nakłada na siebie kolejne warstwy wybranego materiału. W ten sposób powstaje nasz trójwymiarowy przedmiot.

Drukarki 3D dla dzieci
Drukarki 3D dla dzieci / Opinie, ranking, cena

Zobacz: Karuzela do łóżeczka – jak wybrać najlepszą?

Jaką drukarkę 3D dla dzieci wybrać i kupić?

Jeśli postanowiliście kupić drukarkę 3D dla dzieci, warto zastanowić się, czego oczekujemy od sprzętu. Wtedy możemy wybrać najlepszy sprzęt porównując oczekiwania z elementami sprzętu, takimi jak:

  • rozmiar,
  • wielkość obszaru roboczego,
  • prędkość drukowania,
  • sposób przesyłania danych,
  • montaż,
  • dodatki.

Rozmiar drukarek 3D dla dzieci

Drukarki 3D dla dzieci nie powinny zajmować zbyt wiele miejsca. Maluchy nie muszą tworzyć wielkich projektów, więc wystarczy sprzęt o niewielkich parametrach. Tak, aby zmieścił się w pomieszczeniu i nie zawadzał. To wiąże się jednak z wielkością obszaru roboczego…

Wielkość obszaru roboczego w drukarkach 3D dla dzieci

Wielkość obszaru roboczego w drukarce 3D dla dzieci wpływa na to, jak duży projekt będziemy mogli wykonać. I wcale nie musi być on ogromny. Dzieci będą tworzyły małe przedmioty codziennego użytku. Mogą to być też niewielkie zabawki, akcesoria szkolne, czy domowe. Dziecko początkowo może być niecierpliwe, dlatego mały obszar nada się idealnie, aby szybko wykonać mały projekt.

Prędkość drukowania w drukarkach 3D dla dzieci

Drukarki 3D dla dzieci, ze względu na to, że są tanie, mają niską prędkość drukowania. Przez co musimy nauczyć maluchy cierpliwości, ale z drugiej strony jesteśmy pewni dokładności wykonania. Im większa prędkość, tym drukarka może stracić na jakości druku. A tak mamy pewność, że nasz projekt zostanie wykonany dobrze. Poza tym zbyt szybko działające urządzenie może się przegrzewać i uwalniać do powietrza smród. A to z kolei może w przyszłości zniechęcić dziecko do dalszego drukowania 3D. Lepiej ograniczyć prędkość i cieszyć się dokładnością oraz przyjemnym zapachem. Niektóre modele mają możliwość samodzielnego ustawiania prędkości.

Sposób przesyłania danych w drukarkach 3D dla dzieci

Podstawowym sposobem przesyłania danych w drukarkach 3D dla dzieci jest użycie kabla USB. Tak, jak w tradycyjnych drukarkach. Z jednej strony kabel podłączony jest do drukarki, z drugiej do laptopa. W ten sposób możemy szybko wydrukować w formie 3D.

Innym sposobem, dostępnym w nowszych modelach jest złącze Wi-Fi lub Bluetooth. Oba sposoby są bezprzewodowe. To niezwykłe udogodnienie, gdyż nie musimy siedzieć tuż obok urządzenia, a możemy zdalnie wybrać pliki do wydruku.

Inne drukarki 3D dla dzieci mają wejście na kartę pamięci. Polega to na tym, że w laptopie zgrywamy wybrane projekty na kartę, następnie wkładamy ją do drukarki i wybieramy plik do wydruku. Warto mieć wtedy dotykowy ekran, aby móc sprawniej wybrać.

Montaż drukarek 3D dla dzieci

Drukarki 3D dla dzieci są niewielkich rozmiarów, zatem nie powinniśmy mieć większych problemów z montażem . Zwykle takie modele są w całości gotowe lub mają kilka elementów, które należy ze sobą połączyć przy pomocy dołączonej instrukcji.

Jake drukarki 3D dla dzieci
Jake drukarki 3D dla dzieci – opinie, cena, ranking

Co można drukować z drukarek 3D dla dzieci?

Drukarki 3D dla dzieci mają wiele zastosowań praktycznych. Wszystko zależy od naszej kreatywności i pomysłowości. Jeśli myślimy o zastosowaniu szkolnym możemy wydrukować najbardziej popularne figury geometryczne w postaci 3D. Ale też mogą powstać różne figurki na historię lub miniaturowe budynki na geografię. A może elementy dekoracyjne do przedstawienia teatralnego? Druk 3D ma też zastosowanie w domu. Stwórzmy dziecku oryginalny wieszak na kurtkę i plecak, może nowe etui do telefonu. To mogą być też niewielkie elementy wyposażenia biurka, jak pojemnik na długopisy.

Zalety drukarek 3D dla dzieci

Drukarki 3D dla dzieci to bez wątpienia nowość technologiczna, o której jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał. Teraz coraz więcej pociech dostaje je w prezencie. Mogą służyć nie tylko rozwijaniu kreatywności. To też ciekawy sposób spędzenia czasu z rodzicami. Z drukarek 3D jesteśmy w stanie stworzyć niezwykłe przedmioty użytku codziennego. Co najważniejsze są one trójwymiarowe. Tanie wersje nie zrujnują domowego budżetu, a można z nich tworzyć ciekawe projekty do domu i do szkoły.

Zobacz: Zabawki zachęcające niemowlaka do raczkowania

Najlepsze drukarki 3D dla dzieci

Najlepsze drukarki 3D dla dzieci to takie, które są dopasowane do wieku dziecka, są wytrzymałe i proste w obsłudze. Dla malucha najbardziej liczy się przecież efekt końcowy. Urządzenie powinno mieć możliwość obsługi kilku różnych materiałów. Aby móc tworzyć nie tylko jeden rodzaj zabawek, ale też akcesoria domowe, szkolne czy elektroniczne.

Gdzie kupić drukarki 3D dla dzieci?

Dobrą drukarkę 3D dla dzieci kupimy w sklepie stacjonarnym z urządzeniami RTV i AGD. Zwykle nie są one zbyt duże, więc znajdują się na półce z tradycyjnymi drukarkami. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani, o pomoc możemy poprosić doradców klienta. Możemy też zajrzeć do sklepów internetowych, gdzie często natrafimy na zniżki i promocje. A wybór może być trochę większy. Oto kilku znanych producentów: Gembird, Flashforge, Polaroid, Banggoood, Easy Threed i inni.

Najlepsze drukarki 3D dla dzieci
Najlepsze drukarki 3D dla dzieci

Cena drukarek 3D dla dzieci

Cena drukarki 3D dla dzieci będzie zależeć od tego, na jaki model, od jakiego producenta się zdecydujemy. Dzieci zwykle nie potrzebują dużej ilości skomplikowanych funkcji dodatkowych. Warto wybrać zwykłą drukarkę, najprostszą w obsłudze. Niewielkie drukarki 3D dla dzieci z małym obszarem roboczym są zwykle do około 500 zł. Za nieco większe, z większą ilością funkcji dodatkowych zapłacimy od 500 zł do 1500 zł. Sprzęt na prawdę zaawansowany, duży, raczej nie przeznaczony dla dzieci kosztuje ponad 2000 zł.

Drukarki 3D dla dzieci – opinie

Jakie jest Wasze zdanie na temat drukarek 3D dla dzieci? Czy to odpowiedni gadżet dla malucha? Na co zwróciliście uwagę, podczas wyboru? Co skusiło Was do dokonania zakupu? Czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy!

Polecamy: Zabawki ogrodowe dla dzieci – czym są i jak wybrać odpowiednie?

Drukarki 3D dla dzieci / Ranking najlepszych

Nadal zastanawiacie się, jaki sprzęt będzie najbardziej odpowiedni dla Waszego malucha? Nie martwcie się. Aby ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy ranking najlepszych drukarek 3D dla dzieci. W zestawieniu znajdziecie tylko polecane produkty wraz a aktualnymi, atrakcyjnymi cenami.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *